przychodnia jjcapricorn mokotów
 

film

galeria

Holter Warszawa

W pewnych przypadkach, jeżeli zachodzi potrzeba wykrycia schorzenia w sercu, ważna okazuje się być całodobowa rejestracja czynności tego narządu. Badanie to nosi nazwę metody Holtera. Umożliwia to uzyskanie dokładnej diagnozy oraz rozpoczęcie leczenia. Przychodnia J.J. Capricorn w mieście Warszawa - Mokotów umożliwia pacjentom wykonywanie całodobowego EKG. Pacjent otrzymuje małe urządzenie, które musi być przytwierdzone do paska w talli. Monitoruje ono stan danej osoby za sprawą pięciu oddzielnych elektrod, które przyczepiane są w okolicach serca. Następnie pacjent musi zająć się typowymi czynnościami, które codziennie wykonuje w domu oraz pracy. Należy dodatkowo prowadzić dziennik - zapisywać w nim godziny, podczas których spożywaliśmy posiłki, większej aktywności fizycznej, spacerów, czy czas wystąpienia objawów. Należy pamiętać, że w czasie noszenia aparatury musimy odmówić sobie kąpieli. Ponadto elektrody mogą same odpaść, lecz pacjent jest je w stanie samodzielnie przypiąć lub przykleić.

Dla kogo Holter?

Holter, jak potocznie określa się wspomniane badanie, może być z powodzeniem stosowane u pacjentów z różnymi schorzeniami kardiologicznymi. Należą do nich między innymi choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca oraz częste omdlenia, których tło nie zostało jeszcze określone. Abstrahując od tego, badanie holterowskie jest wskazane w przypadku wszelkich oznak sygnalizujących występowanie nadciśnienia, jak również u diabetyków, którzy mogą doświadczyć niebezpiecznych spadków ciśnienia. Metoda Holtera jest także użyteczna w sprawdzeniu jakości pracy rozrusznika serca.

Badanie akcji serca w czasie snu

Najważniejszą przewagą badania Holtera w stosunku do alternatywnych rozwiązań diagnostycznych jest możliwość śledzenia akcji serca także w trakcie snu. Dzięki temu możliwe jest wykrycie jednostek chorobowych, których symptomy uwidaczniają się w nocy podczas głębokiego snu.

Zapis w formie elektronicznej

Kolejnym walorem badania Holtera jest także jego transparentność. Impulsy elektryczne, które towarzyszą pracy serca, są zapisywane w łatwiej do odczytu formie elektronicznej. Taki zapis można bez najmniejszego problemu skonfrontować ze sporządzonymi przez pacjenta notatkami.

Wysoka precyzja badania

Metoda Holtera jest również wartościowa z uwagi na swój imponujący obiektywizm. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku dysonansu pomiędzy wynikami pomiaru ciśnienia uzyskiwanymi w gabinecie lekarskim, a rezultatami odczytanymi w domowym zaciszu przez pacjenta.

Wspomaganie terapii Holterem

Wspomniana metoda ułatwia także optymalne skomponowanie terapii farmakologicznej i określenie najlepszego czasu przyjmowania medykamentów.

Istnieje zatem wiele argumentów, które wyjaśniają, dlaczego warto zdecydować się na Holter. Warszawa pełna jest pacjentów, którzy mogą odnieść duży pożytek ze wspomnianego badania.