przychodnia jjcapricorn mokotów
 

film

galeria

Kardiolog Warszawa, Mokotów

Kiedy należy zgłosić się do kardiologa?

Prawidłowe działanie układu krwionośnego jest podstawą naszego funkcjonowania. Jeśli odbieramy niepokojące sygnały ze strony układu krwionośnego (ból lub skurcze mięśnia sercowego, osłabienie, duszności, skoki ciśnienia krwi, omdlenia, kołatanie serca, obrzęki, zasinienie skóry), należy niezwłocznie odbyć wizytę u lekarza kardiologa.
Do kardiologa należy zgłosić się nie tylko w sytuacjach nagłych, ale zawsze wtedy, gdy mamy obciążenia rodzinne lub gdy chcemy okresowo kontrolować stan naszego zdrowia.

Konsultacje kardiologiczne w naszej placówce

Kardiolog w J.J. Capricorn Warszawa-Mokotów oferuje konsultacje z zakresu takich dolegliwości jak:
-zakrzepica krwi
-arytmia serca
-miażdżyca w każdym stadium
-zawał serca (zarówno przed wystąpieniem zawału, w ramach profilaktyki, jak i w okresie leczenia po zawale)
-nadciśnienie tętnicze

Badania kardiologiczne w J.J Capricorn Warszawa-Mokotów:

- EKG spoczynkowe (wykonywane na miejscu, w mokotowskim oddziale lub podczas wizyt domowych)
- holter (Warszawa i okolice – również w wizytach domowych)
- EKG wysiłkowe

Kardiolog - jak wygląda wizyta?

Udając się na badania do kardiologa na Mokotów, do naszej kliniki, warto przygotować sobie zapas czasu. Do kliniki należy zgłosić się odpowiednio wcześniej, aby odpocząć przed badaniem. Jest to czas potrzebny na wyregulowanie ciśnienia krwi, uspokojenie oddechu.

Podczas wizyty zostanie przeprowadzony wywiad lekarski - kardiolog Mokotów zapyta nas o występowanie chorób w rodzinie, a także o to jak wygląda nasza aktywność fizyczna, sposób odżywiania, postawa wobec używek, natężenie stresu, jakiemu jesteśmy poddawani oraz o inne czynniki środowiskowe.

Podczas wizyty zbadane zostanie ciśnienie krwi pacjenta. Lekarz kardiolog osłucha także klatkę piersiową i obejrzy tętnice obwodowe kończyn i szyi pod kątem ich drożności, a także zweryfikuje kolor dłoni, płatków uszu i ust. Sprawdzi, czy kończyny nie są opuchnięte oraz zanalizuje historię naszej choroby. Dlatego istotne jest dostarczenie na wizytę wszystkich wyników przebytych badań kardiologicznych.

EKG - wizyty domowe - Warszawa

Jedną z usług oferowanych przez naszą klinikę jest EGZ w domu pacjenta na terenie Warszawy i okolic. Badanie wykonywane jest przy użyciu sprzętu wyposażone w elektrody, które są przypinane do klatki piersiowej badanego. Elektrody zbierają informacje o pracy serca, przekazując je do aparatu, który następnie wykonuje wykres pracy serca. Wyniki podawane są lekarzowi kardiologowi w postaci wykresu.
EKG w wizytach domowych przeprowadza się najczęściej, gdy dochodzi do omdlenia, gdy pacjent odczuwa nagły i silny ból w klatce piersiowej lub przy kołataniu serca oraz przy nadciśnieniu tętniczym. Dzięki temu, że EKG wykonywane jest podczas wizyty domowej, pacjent natychmiast otrzymuje informację o swoim stanie. Jest to szczególnie istotne, gdy mowa o pacjentach, w przypadku których istnieje potrzeba profilaktycznego monitorowania stanu (pacjenci z rozrusznikami serca lub ze zdiagnozowaną arytmią).