przychodnia jjcapricorn mokotów
 

film

galeria

Kroplówki Warszawa

Kroplówka jest najczęściej stosowaną metodą, gdy zachodzi potrzeba szybkiego uzupełnienia ważnych substancji lub dostarczenia leków. Podawana jest dożylnie, dlatego ważne, aby wykonywała to doświadczona oraz kompetentna osoba. Przychodnia J.J. Capricorn znajdująca się w mieście Warszawa - Mokotów oferuje wykonywanie kroplówek wzmacniających w domu pacjenta. Będzie to szczególnie ważne, jeżeli chory niekoniecznie jest w stanie wychodzić z miejsca zamieszkania. Wyznaczona osoba do podania kroplówki odwiedza pacjenta w domu, dzięki czemu łatwiej jest o odzyskanie sił i zdrowia. Będzie to ważne w wielu sytuacjach, gdy dana osoba jest osłabiona. Kroplówka wzmacniająca będzie chociażby koniecznością, gdy pacjent jest odwodniony (biegunką lub wymiotami), potrzebuje szybkiego podania leków przeciwbólowych lub rozkurczowych, czy w przypadku wysokiej gorączki. Kroplówki podawane w domu są kombinacją wielu pierwiastków, które są potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Najczęściej jest to wapń, magnez, sód, czy potas.

Zapraszamy do kontaktu: 609-373-790

Kroplówki – podstawowe informacje

Najlepszym sposobem na dostarczenie organizmowi substancji takich jak leki, mikroelementy czy substancje odżywcze jest wlew dożylny noszący popularnie miano kroplówki. Warszawa, wśród innych dużych miast, wzorem pionierów takich jak Las Vegas czy Hollywood oferuje wiele możliwości również i w tej dziedzinie - leczenie detoksykacyjne po przedawkowaniu alkoholu, kuracje witaminowe poprawiające wygląd czy "koktajle" redukujące zmęczenie dla zapracowanych. Nasza klinika nie należy jednak do tego rodzaju placówek. Misją J.J. Capricorn jest leczenie oraz pomoc w rekonwalescencji i jedynie temu celowi służą wlewy dożylne.

Konsultacja lekarska przed podaniem kroplówki

Pacjenta na terapię, która składa się najczęściej z serii kilku - kilkunastu kroplówek podawanych z różną częstotliwością, kieruje zawsze lekarz w oparciu o analizę przebiegu leczenia oraz wyników badań laboratoryjnych. Również w trakcie terapii pacjent jest monitorowany w celu sprawdzenia, czy zalecone substancje stanowią najbardziej korzystną i wspomagającą rekonwalescencję metodę medyczną.

W terapii wlewów dożylnych nasi lekarze opierają się na lekach, a nie suplementach diety, co pozwala dostarczyć organizmowi odpowiednie składniki w najbardziej dla pacjenta korzystnych proporcjach. Nieprawdą jest dość rozpowszechniony mit, że organizm wydali nadmiar każdej substancji bez negatywnych konsekwencji dla ustroju - wiele popularnych substancji korzystnych dla organizmu w niewielkich ilościach, w nadmiarze staje się po prostu trucizną.

Dla kogo przeznaczone są kroplówki?

Terapię w postaci wlewów dożylnych zalecamy przede wszystkim rekonwalescentom ale również chorym, u których nie ma przeciwwskazań do tego rodzaju kuracji. Oferujemy pacjentom substancje stosowane m. in na oddziałach szpitalnych takie jak leki:

  • poprawiające krążenie mózgowe,
  • przyspieszające regenerację komórek uszkodzonych w sposób odwracalny (zmiażdżenia, złamania, poparzenia),
  • leczące mikrouszkodzenia tkanek.

Podawane substancje mają na celu przyspieszenie regeneracji oraz ponowne podjęcie funkcji przez żywe, choć uszkodzone komórki organizmu, pod warunkiem, że proces regeneracji jest jeszcze możliwy. Oczywiście preparaty, które dopuszczone są do użytku codziennego na oddziałach szpitalnych, w warunkach ambulatoryjnych stosowane są wspomagająco i w znacznie większych odstępach czasu.

Dlaczego unikać wlewów dożylnych w celach innych niż lecznicze?

Właściwa higiena żywienia, codzienny ruch i sposoby radzenia sobie ze stresem są nie do zastąpienia przez kroplówki. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta poniekąd skłania tempem życia, zanieczyszczeniem środowiska oraz dostępnością usług medycznych do korzystania z wlewów dożylnych zamiast prawidłowego odżywiania, ruchu i wypoczynku. Warto jednak wiedzieć, że rolą kroplówek jest wspomaganie organizmu w leczeniu, a nie doprowadzenie do zaprzestania używania układu pokarmowego (który poza odżywianiem pełni w organizmie również funkcję związaną z usuwaniem toksyn i substancji zbędnych) czy eliminacji złego samopoczucia spowodowanego nadużywaniem substancji szkodliwych czy zmęczeniem. Ponadto wszystkie procedury dożylne muszą być dawkowane z ostrożnością - wkłucia w nadmiarze doprowadzić mogą do niebezpiecznych dla życia zakrzepów.