przychodnia jjcapricorn mokotów
 

film

galeria

Owrzodzenia i odleżyny Mokotów - Warszawa

Rany odleżynowe pojawiają się wskutek zaburzeń ukrwienia tkanki i skóry, do których dochodzi w trakcie długotrwałego nacisku na określone części ciała. Powstają wówczas zmiany degeneracyjne, które prowadzą wprost do śmierci komórek, martwicy tkanek i do powstawania owrzodzeń.

Mimo że medycyna coraz lepiej radzi sobie z problemem, to jednak nadal owrzodzenia i odleżyny stanowią problem dla pacjentów. Dotyczy to zwłaszcza osób:
-w podeszłym wieku (po 75 r. ż.)
-długotrwale leżących (po operacjach, w śpiączce, z niedowładem)
-poruszających się na wózku inwalidzkim

Owrzodzenia i odleżyny powstają najczęściej pod wystającymi elementami kostnymi: na piętach, plecach, barkach, na tylnej części głowy, a także na biodrach, kostkach.

Owrzodzenia i odleżyny - zapobieganie ze specjalistami z Capricorn

Oferujemy specjalistyczną opiekę nad pacjentami szczególnie narażonymi na powstawanie owrzodzeń i odleżyn (Warszawa). Usługi realizowane są w domach pacjentów lub w klinice Capricorn (Warszawa-Mokotów). Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści z doświadczeniem, którzy wiedzą jak rozpoznawać owrzodzenia i odleżyny, jak im zapobiegać u osób najbardziej narażonych oraz jak pielęgnować powstałe już obrażenia. Stosujemy nowoczesne metody leczenia, przy użyciu opatrunków. Ich specjalna konstrukcja znacząco skraca czas leczenia powstałych obrażeń.

Owrzodzenia i odleżyny - na co uważać?

Osoby długotrwale leżące, pozbawione czucia, z porażeniami, z problemami z krążeniem, których dotyczy problem niekontrolowania czynności fizjologicznych lub upośledzenia czynności umysłowych, powinny podlegać regularnej opiece.
Należy kontrolować stan ich ciała pod kątem powstawania zmian doprowadzających do owrzodzeń i odleżyn. Konieczne jest szukanie zaczerwienień na skórze, które następnie bieleją po naciśnięciu, a także ewentualnych pęcherzy, jam lub owrzodzeń.