przychodnia jjcapricorn mokotów
 

film

galeria

Leczenie owrzodzenia Warszawa

J.J. Capricorn to profesjonalna prywatna placówka medyczna charakteryzująca się dużym doświadczeniem. Świadczy o tym wieloletni staż na rynku, z którego skorzystało już wielu, obecnie zadowolonych i zdrowych pacjentów.

Firma oferuje szereg różnorodnych usług lekarskich i pielęgniarskich na wysokim poziomie. Szeroka gama konsultacji w różnych obszarach medycyny obejmuje również konsultacje potrzebne do rozpoczęcia leczenia owrzodzenia. Po skutecznej terapii pacjenci zostają pod okiem specjalisty po to, aby nie doprowadzić do nawrotu choroby. W tym celu powinni oni stosować odpowiednią dietę, utrzymywać prawidłową wagę, dbać o poziom cukru, cholesterolu,kwasu moczowego,hormonów oraz regularnie odwiedzać konsultanta medycznego.

Czym są owrzodzenia?

Owrzodzenia to długoutrzymujące się i trudne w zaleczeniu otwarte rany na skórze. Występują najczęściej w górnych partiach nóg (jest to schorzenie często towarzyszące nieleczonym żylakom nóg oraz niewydolności żylnej). Nie poddają się leczeniu, często bywają zaczątkiem rozległych infekcji bakteryjnych. Rozwijają się najczęściej u chorych długotrwale leżących, u osób z niepełnosprawnością ruchową lub w wyniku niewydolności żył kończyn dolnych. Zasadniczą przyczyną powstawania owrzodzeń jest zaburzenie prawidłowego przepływu krwi w tkankach.

Owrzodzenia – kiedy należy udać się do lekarza?

Początkowym sygnałem przy rozwijających się owrzodzeniach jest dla pacjenta ból uciskowy. Jednak przy wysokiej gorączce, demencji lub w przypadku utraty przytomności pacjent może nie odczuwać dyskomfortu. Jednak kiedy zmniejszone ukrwienie przybiera na sile, trzeba zasięgnąć fachowej pomocy medycznej.

Leczenie owrzodzeń – przeciwwskazania

Pacjenci z cukrzycą, ze znaczną niewydolnością tętniczą oraz ze stwierdzonymi schorzeniami nerek lub wątroby i osoby, które są bezpośrednio po lub w trakcie leczenia nowotworu lub osoby, które w ostatnim czasie stosowały zabiegi medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego powinny zostać dodatkowo przebadane w celu uzgodnienia bezpiecznej formy leczenia owrzodzeń.

Jak leczy się owrzodzenia?

W naszej klinice stosujemy nowoczesne sposoby leczenia owrzodzeń. Przy leczeniu odleżyn i owrzodzeń niezwykle ważny jest czas. Szybka reakcja pozwala w pełni odzyskać zdrowie. W zależności od przypadku stosuje się leczenie przyczynowe lub leczenie miejscowe. Pierwsze polega na odciążeniu ucisku w celu przywrócenia krążenia. Drugie zaś może przebiegać w kilku etapach (zwalczanie ewentualnego zakażenia, stosowanie wilgotnego opatrunku oraz potencjalny zabieg plastyczny). Pozostając świadomym, że owrzodzenia doprowadzają do zmian w funkcjonowaniu psychicznym pacjenta, wykazujemy się najwyższą troską o jego samopoczucie oraz o to, aby owrzodzenia były zniwelowane jak najszybciej. Zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki w Warszawie – w celu odbycia konsultacji i ustalenia planu leczenia. Nadzór i przebieg leczenia zgodny z planem to jedyna szansa, by całkowicie pozbyć się negatywnych skutków pojawienia się odleżyn i owrzodzeń.